wywiad z prof. Urszulą Bartkiewicz czasami warto przypomnieć... lateralizacja książki z dużą dawką interesującej wiedzy czy można uczyć się muzyki obserwując mistrzów? ćwiczenie ( planowanie, wyobraźnia, pamięć, motywacja, czas) stowarzyszenie


ćwiczenia

Ćwiczenia wykorzystują twoją wyobraźnię ( więcej o wyobraźni znajdziesz tutaj).Głównym powodem jest to, że po pierwsze w wyobraźni wszystko jest  możliwe a po drugie tylko wyobraźnia jest wolna od naszych ograniczających przekonań. I bardzo kreatywna. Pozwala nam odnaleźć naszą własne sposoby na naszą indywidualna tremę.  Większość z tych ćwiczeń można wykonać po prostu  zamykając oczy np. w autobusie czy pociągu. Ale jeśli spróbujecie ćwiczyć je w  ruchu i przestrzeni   wasze doznani mogą być  silniejsze. Proszę trzymać się szczegółowych instrukcji. I kolejności. Miłej zabawy! 

Ćwiczenie 1. “Co ja właściwie robię“

Pomyśl o ostatnim koncercie lub egzaminie. Przypomnij go sobie tak dokładnie, jakbyś tam był. Jeśli zdażyły ci się jakieś trudne momenty zwróć na nie szczególną uwagę, przypomnij sobie ten najgorszy. Pomyśl o nim przez chwilę tak intensywnie, żebyś poczuł, że tam właśnie w tej chwili jesteś. A teraz jak za dotknięciem różdżki stań się swoim  obserwatorem. Tak jakbyś był malarzem malującym własny portret.  Przyjrzyj się dokładnie sobie “co ty właściwie robisz” ?   

 

Ćwicznie 2 "Malarz"

 

Ćwiczenie 3 "Filmowiec"

 

Ćwiczenie 4 "Producent"

 

 

 

 


Numer: 39

Autor: Ewa Biały

Data: 08.03.2009